ČERSTVÉ TĚSTOVINY

Moje babička dělávala čerstvé domácí nudle do polévky....pamatuji si, že jsem na ně chodila do kuchyně a uždibovala jsem je ještě za syrova stejně jako těsto na bramborové knedlíky :) Hmmm....nezapomenutelná chuť a atmosféra...
Jinak těstoviny nepatřily mezi mé příliš oblíbené pokrmy.   Dnes jsou regály supermarketů  zaplněny desítkami druhů těstovin - sušených, předvařených a kdoví jakých...Rozdíly v jejich cenách jsou velké a ne vždy odpovídá vyšší cena vyšší kvalitě. U těstovin rozhodně ne. Když mi jednou za čas přelétla hlavou myšlenka uvařit těstoviny, vždy jsem v obchodě tápala a pak jsem ze zoufalství sáhla po těch s nejhezčím obalem. Nikdy jsem však nenašla takové, které by mě a mé blízké nadchly tak, abychom si je příště koupili znovu. Příště jsem zase dala přednost rýži :)
Až jednou...jedna z mých kamarádek mi donesla balíček se slovy: " Honza (manžel) zkouší vyrábět čerstvé těstoviny. Vyzkoušej, vaří se jen 3 minuty a dej vědět, jak chutnaly!"
Otevřela jsem balíček...a uždibla ještě zasyrova....hmmm....ta nezapomenutelná chuť syrových babičiných nudlí a vůně její kuchyně byla zpět...Vzala jsem telefon a objednala další 3 balíčky.
Od té doby jiné nevaříme. Jsou úžasné, děti je milují. Tyhle čerstvé těstoviny mají samy o sobě výraznou chuť, takže stačí jen pár ingrediencí a skvěle si pochutnáte. Opravdu si vystačíte třeba jen s olivovým olejem a česnekem a výsledek je vynikající. Mají takový porézní povrch, takže na sebe skvěle vážou omáčku.
Jsou lépe stravitelné, čerstvé, dobré.
Pokud ještě nemáte svého osobního výrobce čerstvých těstovin, porozhlédněte se ve svém okolí nebo v nejližším farmářském obchodě. Je to luxus, který stojí za to. :)

Díky Lenko, Honzo a ať se Vám daří!

www.sedlcansketestoviny.cz

P.K. 15.11.2014