ČESKÁ SÍŤOVKA

 

U nás si nově můžete koupit síťovku. Znáte tuhle slavnou nákupní retro tašku, ne?

Poznejte něco málo z historie síťovky:

Síťovou tašku, neboli „síťovku", vynalezl a v roce 1926 začal vyrábět obratný český podnikatel Vavřín Krčil. Se zcela novým produktem budil u svých prvních zákazníků v počátku jistou nedůvěru. Tu však brzy překonalo pochopení užitné i módní hodnoty produktu – síťovka je pěkná, levná, lehká a skladná taška na cokoliv. Se stoupající oblibou Krčil rozšiřoval produktovou škálu i obchodní záběr. Do prodeje se dostaly síťovky nákupní, vycházkové, loketní, ramenovky, pro sport a hry, na dámská kola a další. Sám Krčil začal síťovky ještě před válkou vyvážet do Kanady, Francie, Švýcarska, Německa, Rakouska i do Afriky. A mimo Krčilův podnik se po pár letech začaly (díky Vavřínově nedostatečné patentové ochraně) síťovky vyrábět ve Švýcarsku a v Itálii a za čas doslova zaplavily celý svět. Dočasný konec rozmachu však přinesla válka, znárodnění Krčilova podniku a nakonec jednorázové igelitové tašky jako symbol pokroku po celém světě.

V roce 2012 se začal psát nový příběh české síťovky. Pod vedením Karolíny s nadšením pro retro, originalitu a ekologii vznikla značka a firma Česká síťovka. Portfolio síťovek se stále rozšiřuje a vznikají nové modely v různých barvách. Každá síťovka je originál, ručně šitá a barvená v chráněných dílnách. A věřte nám, s Českou síťovkou je radost spolupracovat!

U nás ve stálé nabídce najdete klasickou černou super pružnou síťovku, která je vyrobena ze 100% polyesteru a pohybuje se v nižší cenové hladině. Dále máme v nabídce krásné barevné bavlněné síťovky, které se Vám i nám moc líbí. Ty jsou vyrobeny z bavlny s příměsí spandexu a jsou odolné a krásně heboučké. Oba druhy síťovek mají objem 25 litrů a nosnost 28 kg. Můžete je vyprat v ruce nebo v pračce maximálně na 30°C. My, holky z Kávy, máme každá minimálně jednu síťovku a dělá nám radost každý den, pokud si ji při ranním spěchu nezapomeneme přihodit do kabelky 

P.K.

10.7. 2017