DUBEN

Duben. A je to tady. Slunce, které má sílu, zpěv ptáků, prádlo na balkóně, vůně trávy, pučení.Duben. Čištění ulic ve městě, zákazy parkování a první farmářské trhy.  Duben. Umytá okna, první jarní výlety a nové tenisky. Duben. Těhotná kočka a rozkvetlý zlatý déšť.  Duben. Myšlenky na léto, na svatbu, na to,jak to všechno bude... Duben. My si tohle všechno užíváme plnými doušky a doufáme, že vy také. Duben je měsíc, jehož název je odvozen od slova dub. Duby totiž v toto období začínají rašit.
Přečetly jsme několik desítek dubnových pranostik. Velká většina z nich se týká „aprílového" počasí, že bychom ještě měli zůstat za kamny a že když v dubnu hodně prší, bude dobrá úroda...atd.
Tahle pranostika nás ale zaujala nejvíc: „Je-li duben pěkný, bude květen ještě lepší." No uznejte, že je prostě bezkonkurenční :) Proto bychom vám doporučovaly, abyste si udělali každý den pěkný, a pak uvidíte, že ten následující den bude ještě lepší!
Přejeme vám krásný duben, krásné a silné jarní slunce, krásný zpěv ptáků, krásnou vůni trávy, krásné pučení. A za kamny nezůstávejte. Zajděte k nám na kafe nebo jen tak na pokec. Budeme rády.


Petra a Štěpánka

1.4. 2016