KAPUSTOVÉ CHIPSY

Ti, co "propadli" syrové stravě je jistě dobře znají. Zeleninové chipsy jsou skvělou zdravou pochoutkou. Ty kapustové obzvlášť. Recept je jednoduchý, jinak bych si ho ani oblíbit nemohla :) A to, že je milují i děti, je luxus!!!
Já syrové stravě propadávám také. Raw food recepty zařazuji do svého i rodinného jídelníčku stále častěji.  Odměnou je mi za to pocit, že nám je všem zkrátka líp. Celý náš život se odvíjí především od toho, co jíme... o tom jsem už dnes přesvědčená....
Tady je recept na kapustové chipsy:

Ingredience:
1 menší kapusta
2 lžíce kvasnic
1/2 sklenice vody
sůl, pepř


Kvasnice rozpustíme ve vodě a přidáme sůl, pepř nebo jiné koření dle chuti. Kapustu očistíme. Listy natrháme na kousky a namáčíme je důkladně v omáčce, aby byly pokud možno hodně "nasáté".
Pak listy naskládáme do sušičky a sušíme dle potřeby cca 6-8 hodin dokud nejsou pěkně křupavé.

Tento recept lze různě obměňovat. Nemusíte vůbec používat kvasnice, pokud nechcete nebo nemáte. Kapustové chipsy jsou vynikající pokud listy namočíte před usušením jen do olivového oleje a přidáte vaše oblíbené koření dle chuti nebo třeba česnek.

Dobrou chuť!

P.S. Skvělým průvodcem raw food stravou se spoustou inspirativních receptů je kniha Zdravě a syrově od Radmily Zrůstové.

 

P.K. 12.1. 2015