KÁVOVÉ OMALOVÁNKY

 

Na omalovánky jsem už velká. Na omalovánky jsem už velká asi 30 let. A jednou tak sedím vedle jednoho dospělého člověka, který vymalovává. Má sadu krásných voňavých pastelek, blok plný obrázků, které se postupně proměňují v krásná barevná a originální díla. A já mu závidím. Nemohu si pomoct, chci taky omalovávat....

Boom antistressových a relaxačních omalovánek dokazuje to, že omalovánky nejsou jen pro děti. Omalovánky jsou možná stejně tak důležité pro dospělé jako pro děti. Jen jsme na to tak nějak v tom honu  po úspěchu a dokonalosti zapomněli. Je to škoda. Je to škoda už jen pro tu vůni papíru, už jen pro tu vůni  a krásu pastelek. Já jsem začala vymalovávat a připomněla jsem si to.

Vymalovávám, protože cítím, že každý obrázek je takové hřiště, kde mohu tvořit, experimentovat, hrát si s barvami, představovat si a rozhodovat se. Vymalovávám, protože barvy stimulují moje smysly a uklidňují. Vymalovávám, protože tím probouzím svou kreativitu. Vymalovávám, protože miluju papír, tužky a pastelky. Vymalovávám, protože moje děti mají radost, když vymalovávám.

Dnes je na trhu spousta omalovánek s různými motivy. A protože káva je jedna z věcí, které jsou mojí každodenní radostí, řekla jsem si, že by bylo fajn mít omalovánky kávové. Neváhala jsem a oslovila sedlčanskou výtvarnici Janu Vlkovou, která s tvorbou našich omalovánek okamžitě souhlasila. Vždycky, když vymýšlím něco nového, je pro mě nejdůležitější oslovit ty správné lidi ke spolupráci. Vždycky to musí být lidi, kteří vidí svět podobně jako já. Od toho se pak všechno odvíjí.  Takže úvodní stránku omalovánek zpracovala Zorka Sokolová a vazba byla provedena ve firmě Bobo. Moc nás těší tyto spolupráce.

Soubor Kávové omalovánky obsahuje šest omalovánek s tématem kávy. Důležitý je tvrdý podklad a kroužková vazba, aby se Vám i nám pěkně vymalovávalo. Hotové obrázky si  můžete vytrhnout, zastřihnout a pak pověsit, schovat nebo darovat.

Zkuste to taky!

P. K.
18. 1. 2018