MÍSTO NA PIKNIK

Celou zimu se těším, až konečně přijdou teplé dny, až zase opráším terasu, vynesu zazimovaný nábytek a budu si užívat dny venku...Myslím, že to tak má většina z nás. Zdá se mi, že Česko je v posledních letech naprosto zfanatizované vším, co se týká pobytu na zahradě nebo balkóně. Kdo si alespoň párkrát za sezónu něco neugriluje, jako by ani nežil :) Podle mě, je to tím, jak málo u nás bývá těch opravdu krásných a teplých dnů. Chceme si je prostě užít.
Není ale nad to, vyrazit si někam do čisté přírody s dekou, plným piknikovým košem a lehnout si do trávy. To je prostě nádhera, která se s posezením na terase u grilu nedá srovnat :)
A míst kam vyrazit jsou tisíce...je to vlastně jedno, kde se "uvelebíte". Důležité je, aby vám bylo fajn.
Já jsem na první letošní piknik zavítala již poněkolikáté do Panenského Týnce nedaleko Loun. Tady se nachází nedostavěný gotický kláštěr a jedná se o místo, které je označováno jako silně energetické s léčivými účinky. Byla zde dokonce naměřena nejsilnější pozitivní zóna :o
Musím přiznat, že na tom asi něco bude. Nedokážu přesně popsat pocit, který ve mně vyvolává tohle místo, ale je mi tam dobře a ráda se tam vracím.
V okolí  nedostavěného chrámu je krásný  prostor na piknik a klidné dětské hřiště. Všude kolem panuje naprostý klid a pohoda. Panenský Týnec často navštěvují lidé, kteří trpí psychickými i jinými nemocemi, lidé, kteří potřebují načerpat pozitivní energii nebo ti, kteří se potřebují alespoň na chvíli zastavit v jejich jinak stresovém životním stylu.
Takže ideální místo pro každého :)

P.K.

9.5. 2014