MOJE "MUST READ"

Pokud vynechám každodenní čtení dětských knížek, musím bohužel přiznat, že moje oblíbená činnost, tedy "Moje čtení" se v poslední době zredukovalo na rychlé listování časopisy o víně, kávě, čokoládě a jídle všeobecně. Zkrátka témata, která mě zajímají nejen pro mou práci, ale také pro moje dobré žití :).
Existují ale knihy, které mám vždy po ruce a rozhodně bych je zařadila do skupinky s označením "Must read".
Jednou z nich je Bioabecedář Hanky Zemanové. Dostala jsem ji před lety jako dárek a po delší době to byla  kniha, která mě pohltila a přečetla jsem jí během několika hodin. Zaujala pěkné místečko v mé kuchyni, aby byla vždy při ruce. Přiznám se, že do ní nahlížim často. Většinou ji otevírám, když si potřebuji připomenout informaci o některé surovině nebo se inspirovat některým z Hančiných receptů :)
Kniha je skvělým rádcem a průvodcem zdravou výživou. Je perfektně a srozumitelně napsaná, přehledná a nadčasová...a hlavně psaná srdcem...Krásná kniha pro všechny, kterým není lhostejné, jak se stravují...
Kniha o kávě od známé a úspěšné české baristky Petry Veselé se mi dostala do ruky ještě předtím než jsem se začala o kávu zajímat více a než se stala káva součástí mé práce.
Jedná se o skvělého průvodce světem kávy. Je plná srozumitelně popsaných základních informací o kávovníku a jeho pěstování přes pražení, mletí a přípravu kávy až po techniku Latte Art a recepty na frappé a jiné kávové nápoje. Kniha o kávě je navíc doprovázená krásnými a naučnými fotografiemi a často do ní nahlížím společně s našimi zákazníky. Fotografie totiž skvěle pomáhají pri popisu některých alternativních příprav kávy nebo při popisu pražení. Kniha o kávě je podle mě právem doporučována všem milovníkům kávy. Tato krásná kniha je také součástí nabídky našeho e-shopu a najdete ji v každé naší kamenné prodejně.
Třetí kniha, kterou jsem v poslední době přečetla s radostí a zaujetím, má název Nejezte blbě. Její autor Pavel Maurer pravidelně glosuje na Radiožurnálu o jídle, pití a celkové úrovni české gastronomie. Nestíhám pravidelně poslouchat jeho příspěvky v rádiu. Většinou se mi to poštěstí při sobotním rodinném výletě. To pak navzdory prostestům dětí dáme s manželem rádio naplno a necháme se Pavlem Maurerem nejen pobavit, ale i poučit.
Moc mě tedy potěšilo, že jeho glosy vyšly v knižní podobě. Já bych knihu označila třemi slovy: vtipná, poučná a relax.
Další důležitá kniha, která opět po letech obohacuje moje dny a večery je Pipi Dlouhá Punčocha od Astrid Lingrenové....Tu jsem také kdysi přečetla jedním dechem během pár hodin a okamžitě jsem jí zařadila do speciální skupiny "Must read once a year at least"  ale to už jsou úplně jiné zažitky a o nich zase jindy :D

P.K. 19.11.2014