TENTO ZPŮSOB LÉTA ZDÁ SE MI ŠŤASTNÝM

 

Letos si beru dlouhé prázdninové volno. Potřebuji ho. Děti jsou šťastné a není nic důležitějšího.
Takže dva měsíce prázdnin. Pamatujete, jak se v dětství zdály být tak krásně nekonečné? Konec srpna byl tak vzdálený! Dva měsíce prázdnin jako kdysi...léto, výlety, koupání a ty vůně.
Vůbec mi nevadí, že strávím velkou část prázdnin v kuchyni. Nevadí! Opravdu ne!!!
V létě je vaření jiné, voňavější. Všechno je voňavější. Jako kdysi na prázdninách u babičky. Tenkrát bych asi nevěřila (a nejspíš by mě to ani nezajímalo), jak moc mě ty vůně ovlivní, jak moc ve mě zůstanou a jak moc je jednou budu chtít cítit znovu zase celé léto...čerstvá petrželka v polévce, která voněla domem už od časného rána, okurky ze zahrádky, velké červené třešně chrupky, maliny, rybízový a borůvkový koláč s drobenkou, domácí zmrzlina...vůně lesa po ránu, vůně vzduchu po podvečerní bouřce...těch vůní byly tisíce. Těžko bych je všechny vyjmenovala. Jsou tak obyčejné a přitom tak vzácné.
Ty, které i po letech zůstaly stejné a dostupné si užívám naplno a nemohu se jich nabažit. A některé jako třeba vůně sluncem usušeného sena pro králíky nebo vůně dědových včelích úlů mi voní už jen ve vzpomínkách ;)

Dva měsíce prázdnin. Taková pohoda. Klidně si dáme snídani až v půl desáté a k obědu zmrzlinu. Klidně budeme celé odpoledne jen číst nebo hrát Aktivity. Klidně přespíme alespoň jednu noc ve stanu. Klidně. Tento způsob léta zdá se mi šťastným :)
Užívejte!

P.K.
8. 7. 2016