VÁNOCE V KÁVĚ

 

Martinské hodování a svátek 17. listopadu jsou pryč. Krásně zbarvené listí opadalo, stromy zůstaly holé a svět snad bude brzy bílý. A určitě bude brzy plný světýlek, rolniček a zvonečků. Do hry vstoupí skořice, vanilka, badyán a ty vůně v nás budou vyvolávat vzpomínky, budou nás zahánět domů do tepla k těm nejbližším a milovaným...My v Kávě máme Vánoce rádi, během adventu je to tady všechno takové útulnější, zářivější a voňavější. Těšíme se na Vás všechny  přímo u nás v krámku i na adventních trzích a ostatních vánočních akcích, kterých se budeme účastnit.

Letos začínáme 1. prosince na  tradiční dvoudenní akci Dny řemesel v sedlčanském městském muzeu. Muzeum bude pro návštěvníky otevřeno v pátek od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 18. Vrcholem těchto dvou dní bude program na náměstí T.G.M, kde se můžete přidat k pokusu o překonání rekordu Nejvíce lidí v kulichu s bambulí a počkat si na rozsvícení letošního sedlčanského vánočního stromu.

Následující sobotu 9. prosince se zúčastníme již 2. ročníku vánočního jarmarku v nedalekých Dublovicích. Jarmarku jsme se účastnili už loni a i přes mrazivé počasí to bylo moc fajn odpoledne zakončené vystoupením dětí z dublovické školy. Dublovice jsou pro mě taková srdcová záležitost, strávila jsem v téhle vesničce v dětství mnoho dní, a proto mě moc těší účastnit se těchto příjemných akcí právě tady.

Ve středu 13. prosince odpoledne zavítáme do Oříkova do naší milé spřátelené Biopekárny Zemanka. Od 16.00 se tam bude konat takové malé komorní zastavení pro zaměstnance, přátele i širokou veřejnost. Můžete se těšít na koledy, svařák, kávu a samozřejmě biosušenky.

Třetí adventní víkend bude ve znamení sobotního sedlčanského farmářského trhu. To už bude vánoční nálada v plném proudu. Náměstí bude plné stánků s dárky, vánočními dekoracemi a dobrotami. Tady se určitě zastavte. O zábavu a příjemnou atmosféru bude postaráno.

V následujícím týdnu bude vánoční atmosféra vrcholit a Vánoce pohltí všechny. I ty, co se tomu doposud bránili :) Rozhodly jsme se, že v sobotu 23.12. budeme pro Vás v Kávě o něco déle než jiné soboty. Budeme mít otevřeno až do 17.00 a těšíme se na Vás. Budete moct dokoupit poslední dárky, doplnit zásoby na svátky a hlavně se  zastavit, popovídat a v klidu si vychutnat vánoční kávu, čaj nebo svařák a ochutnat nějaké to naše vánoční cukroví nebo vánočku.

Ještě připomínáme, že první, druhou a třetí adventní neděli pro Vás budeme v krámku vždy od 9 do 12 hodin a také nás všechny tyto tři neděle najdete na adventních trzích v Dobříši, a to vždy od 9 do 13 hodin. Tak se určitě zastavte, pokud budete mít cestu.

Těšíme se na Vás v předvánočním čase!
Užijte si toto krásné období hlavně v klidu a pohodě!

P.K.
26. 11. 2017