ZAVAŘENINY BEZ CHEMIE

Paní Janu Andrlovou jsem navštívila asi před rokem v její příbramské výrobně zavařenin. Tahle milá skromná paní  mi tehdy nadšeně vyprávěla  o tom, jak ovoce jako borůvky, maliny, rybíz sbírá vlastnoručně po Brdech...po čisté, nehnojené a nechemizované oblasti, která by měla být velmi brzy oficiálně označena jako Chráněná krajinná oblast Brdy....a poté z nich sama vyrábí poctivé marmelády, které nadchnou snad každého a hlavně jsou bez chemie. Paní Jana na jejich výrobu používá jen pektin, cukr, citrónovou šťávu a samozřejmě ovoce. Toho je v každé marmeládě kolem 70%.  Po nezbytné ochutnávce jsem si s radostí odvezla několik bedýnek s různými druhy ovocných zavařenin do naší tehdy nově otevřené prodejny.
Nechyběla samozřejmě zavařenina z pomela s pekanovými oříšky, která byla oceněna bronzovou medailí na celosvětové soutěži  výrobců citrusových marmelád ve Velké Británii.
Během roku se v regálech našich prodejen vystřídalo mnoho druhů marmelád od paní Andrlové, ať už se jednalo o různé kombinace z jahod, borůvek, rybízu nebo třeba z meruněk, pomerančů či růžového grepu....
Jsem šťastná, že po roce spolupráce si paní Jana stále udržuje kvalitu. I přestože poptávka po jejích marmeládách velmi výrazně stoupla a na některé druhy se musí čekat, ona je stále jediným zaměstnancem své firmy.
I letos se přihlásila do "marmeládové" soutěže ve Velké Británii. Tentokrát byla ta nej marmeláda z pomela s karamelem. Získala zlatou medaili mezi 2600 vzorky z celého světa. A není se čemu divit. Je vynikající.

Ale o nic horší nejsou  ostatní marmelády z její výroby. Všechny jsou plné opravdové chuti daného ovoce. Jsou vynikající v jogurtu, na čerstvém chlebu, bagetce nebo jen tak na lžičku :)
Ochutnejte je: http://obchod.vinosvet.cz/56-zavareniny

P.K. 5.5.2015